Pohozené odpadky podél silnic lákají zvěř, kterou pak ohrožují auta

Britský správce silnic National Highways zahájil kampaň, která odrazuje řidiče od vyhazování zbytků jídla, především ovoce, z okének aut, píše server Independent. Jádřince od jablek nebo slupky od banánů lákají k silnicím zvěř, která pak umírá pod koly vozidel.

Podle většiny lidí je to v pořádku

Průzkum mezi 2000 dospělými Brity ukázal, že 45 procent lidí je přesvědčených, že odhazování rozložitelného odpadu z potravin nemá negativní dopady. Asi 31 procent lidí pak uvedlo, že organický odpad je prospěšný pro životní prostředí. National Highways ve spolupráci s charitativní organizací Keep Britain Tidy (Udržme Británii čistou) nyní vyzývají řidiče, aby se jeho odhazování vyvarovali.

Britská Královská společnost na ochranu zvířat (RSPCA) podle serveru Independent obdržela v posledních třech letech jen v Anglii více než 10 000 oznámení o zvířatech, která utrpěla na silnicích zranění kvůli odhozenému odpadu, a to nejen organickému; v průměru jde o více než devět oznámení denně.

Nebezpečná past

"Staré plechovky a láhve od nápojů a jiné plasty nebo jednorázové cigarety jsou příklady předmětů, které pro divokou zvěř představují nebezpečí, především pro ježky, veverky, srny nebo lišky," uvedl zástupce RSPCA Geoff Edmond. Zvěř podle něj může odpad vdechnout nebo v něm uváznout uprostřed silnice.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down