H&M a Remondis zakládají podnik na sběr, třídění a prodej použitého oblečení

Švédský oděvní řetězec H&M založil společný podnik s německou recyklační skupinou Remondis, který bude sbírat, třídit a prodávat použité a nepotřebné oděvy a textil. Druhý největší prodejce oděvů na světě to oznámil na svém webu. Odvětví rychlé módy hledá způsoby, jak omezit svou uhlíkovou stopu - reaguje tak na rostoucí požadavky investorů na větší odpovědnost za životní prostředí.

Zmíněné firmy budou mít ve společnosti Looper Textile každá poloviční podíl. Jejich společný podnik plánuje letos v Evropě prodloužit životní cyklus asi 40 milionům kusů oblečení, uvedl řetězec H&M. Nová firma doufá, že ho budou "jako dodavatele surovin upřednostňovat společnosti a inovátoři, kteří se zabývají dalším prodejem a recyklací textilu".

Looper Textile bude testovat nové systémy sběru a zavádění automatizovaných technologií. Jako příklad švédský řetězec uvedla "třídění pomocí blízké infračervené technologie".

"V současné době přijde v Evropské unii do sběru méně než 40 procent použitého oblečení, 60 procent použitého textilu tedy končí v odpadu," uvedla šéfka Looper Textile Emily Bolonová. "Doufáme, že se díky vybudování infrastruktury a řešení pro sběr a třídění posuneme o krok blíž k cirkulární ekonomice," dodala.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down