Britští zákazníci Zary budou moct oblečení prodávat dál, darovat, nebo ho přešít

Britští zákazníci španělského oděvního řetězce Zara budou jejím prostřednictvím nově moct zakoupené oblečení prodávat dál, darovat, nebo ho nechat přešít. Zara uvedla, že tak chce přispět k redukci odpadu a snížení spotřeby. O vstupu firmy do sektoru secondhandového oblečení informuje agentura Reuters.

Společnost Inditex, která je majitelem Zary, službu spustí 3. listopadu. Dostupná bude v kamenných pobočkách, na webu i v mobilní aplikaci.

Inditex takto nabízí možnost dál prodat své zboží poprvé. Firma neupřesnila, zda se tento servis chystá rozšířit i na jiné trhy. Jinde ale nabízí možnost darovat oblečení charitě.

Služba Zara Pre-Owned reaguje na fakt, že se nošené oblečení této značky už nyní úspěšně prodává na jiných platformách a je populární na sociálních sítích, jako je Instagram.

Prodejní prostor bude rozdělen do kategorií podle druhu zboží. Bude obsahovat podrobné informace o každém výrobku včetně aktuálních fotografií, které dodá prodávající, a originálního popisu výrobku, který poskytne Zara.

Inditex je největším prodejcem módy na světě, v Británii má 100 obchodů, z čehož je 60 značky Zara. V České republice začala firma působit v roce 2001.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down