Zvýšení poplatku za svoz nejspíš projde

Návrh na zvýšení horní hranice poplatku za svoz komunálního odpadu z 500 Kč až tisícikorunu ročně na obyvatele nejspíše projde úspěšně Sněmovnou. Prakticky bez diskuse ho podpořil výbor pro životní prostředí i rozpočtový výbor. Předkladatelé - poslanci TOP 09 a Starostů - novelu zdůvodňují tím, že...

Návrh na zvýšení horní hranice poplatku za svoz komunálního odpadu z 500 Kč až tisícikorunu ročně na obyvatele nejspíše projde úspěšně Sněmovnou. Prakticky bez diskuse ho podpořil výbor pro životní prostředí i rozpočtový výbor. Předkladatelé – poslanci TOP 09 a Starostů – novelu zdůvodňují tím, že mnohé obce nyní na svoz odpadů doplácejí a částka se neupravovala devět let. První složka poplatku, která je 250 korun ročně za tříděný odpad, by podle novely zůstala stejná. Druhou stanovují obce na základě skutečných nákladů na sběr a svoz netříděného odpadu a má se zvýšit ze současných až 250 korun na maximálně 750 korun ročně.


Rozpočtový výbor navrhl do novely vložit pravidla pro poplatky za hrací automaty pro obce, což poslanci nejspíš nechtěně zrušili při úpravách daňové reformy.

Města a obce většinou na odpadové hospodářství musejí doplácet a po změně zákona volají už řadu let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *