Zvýšení odpovědnosti za jadernou havárii

Poslanecká sněmovna schválila zvýšení odpovědnosti provozovatele za škody způsobené jadernou havárií. Provozovatelé jaderných zařízení se dosud museli proti následkům havárie na okolí pojistit pouze do výše 6 miliard korun s tím, že veškeré další případné škody na životech, zdraví a majetku by za...

Poslanecká sněmovna schválila zvýšení odpovědnosti provozovatele za škody způsobené jadernou havárií. Provozovatelé jaderných zařízení se dosud museli proti následkům havárie na okolí pojistit pouze do výše 6 miliard korun s tím, že veškeré další případné škody na životech, zdraví a majetku by za ně uhradil stát. Nově se povinné pojištění zvyšuje na 8 miliard, což je o třetinu více.

„Zvýšení odpovědnosti za případné škody je zásadní. Provozovatel každého podniku musí ručit za škody, které může způsobit. U jaderné elektrárny to platí dvojnásob,“ komentoval to pro ČTK ministr životního prostředí Martin Bursík.

Třetinové navýšení je první krok k tomu, aby Česká republika přistoupila k Vídeňské úmluvě o občanskoprávní odpovědnosti za jaderné škody v rozsahu její novely z roku 1997.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *