Zpracovatel kovového odpadu TSR kupuje firmu Barko, která kovy vykupuje

Společnost TSR, která uvádí, že je největším zpracovatelem kovového odpadu v Česku, kupuje firmu Barko ze Zastávky na Brněnsku. Ta se věnuje výkupu kovů. Jejich spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

"K navrhovanému spojení soutěžitelů má dojít zejména v oblastech nakládání s odpady, zejména výkupu, nákupu, zpracování a prodeje železného a neželezného odpadu," uvedl úřad.

Společnost TSR na svých internetových stránkách uvádí, že je největším zpracovatelem kovového odpadu v České republice. Kromě toho se zabývá i výkupem kovového odpadu a také papíru, plastů a skla. Zajišťuje také zpětný odběr baterií akumulátorů a elektrozařízení. Na trhu v České republice působí od roku 1991, má 30 poboček v Česku a ročně zpracuje 813 000 tun a zaměstnává přes 370 lidí.

TSR je členem skupiny Remondis, jejímž majitelem je německá společnost RETHMANN SE & Co. Podle výroční zprávy z roku 2021 zveřejněné ve Sbírce listin vykázala TSR v roce 2021 čistý obrat 13 miliard korun a zisk po zdanění 326 milionů korun.

Společnost Barko byla založena v roce 1997 a první provozovnu otevřela v Syrovicích na Brněnsku o rok později. V současné době má pět poboček, kromě Syrovic ještě v Krumvíři, Zastávce u Brna, Lomnici u Tišnova a Brně-Líšni. Kromě kovošrotu v těchto pěti pobočkách vykupuje i drahé kovy v Rosicích u Brna a autovraky v Olešné na Moravě.

Jediným majitelem společnosti je Pavel Ambrož. Podle výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin vykázala firma Barko v roce 2021 čistý obrat 526 milionů korun a zisk po zdanění 72 milionů korun.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down