Změna podmínek pro kácení stromů

Nová vyhláška o ochraně dřevin a jejich kácení (č. 222/2014 Sb., kterou se mění vyhláška č. 189/2013 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení) změnila podmínky pro kácení stromů - bez povolení bude možné kácet ovocné dřeviny u rekreačních objektů a v zahrádkářských koloniích. To zatím...

Nová vyhláška o ochraně dřevin a jejich kácení (č. 222/2014 Sb., kterou se mění vyhláška č. 189/2013 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení) změnila podmínky pro kácení stromů – bez povolení bude možné kácet ovocné dřeviny u rekreačních objektů a v zahrádkářských koloniích. To zatím nebylo možné – bez povolení šlo kácet ovocné stromy jen na pozemcích u rodinného či bytového domu, což bylo pro majitele rekreačních objektů diskriminační. Vyhláška také upravuje spornou definici zahrady, která se nově řídí katastrem nemovitostí.

U neovocných dřevin bude třeba povolení pro kácení dřevin s obvodem kmene větším než 80 centimetrů ve výšce 130 centimetrů. Povolení bude vydávat orgán ochrany přírody (obecní či městský úřad), ve lhůtě 30 dnů bude pak mít orgán ochrany přírody povinnost rozhodnout. Povolení bude nutné žádat pouze pro vzrostlé neovocné dřeviny. Vyhláška je účinná od 1. listopadu 2014.

V zahradě si teď můžete kácet ovocné stromy, jak chcete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *