Zlepšení sběru dat o odpadech

Projekt zaměřený na zlepšení sběru dat o nakládání s odpady byl otevřen oficiálně koncem ledna. Na twinning light projektu s oficiálním názvem "Improvement of Waste Treatment Data System in the Czech Republic (Gathering, Verification, Assessment)" se podílí CENIA, agentura pro životní prostředí, a...

Projekt zaměřený na zlepšení sběru dat o nakládání s odpady byl otevřen oficiálně koncem ledna. Na twinning light projektu s oficiálním názvem „Improvement of Waste Treatment Data System in the Czech Republic (Gathering, Verification, Assessment)“ se podílí CENIA, agentura pro životní prostředí, a Slovenská agentura životního prostředí (SAŽP). Projekt je financován z evropského programu Transition Facility.

Cílem projektu je zkvalitnění systému sběru dat v odpadovém hospodářství v České republice se zaměřením na sběr dat, jejich verifikaci a hodnocení. Projekt je zaměřen na přípravu a implementaci metodik pro nakládání s odpady, shromažďování, ověřování, hodnocení a realizace systému kontrol na ohlášené údaje.

Projekt bude realizován ve 26 týdenních blocích v období leden-červenec 2009 a spolupracují na něm odborníci z Českého statistického úřadu a dalších úřadů. Podrobné informace získáte na adrese http://www.cenia.cz v sekci projekty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *