25.03.2021 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zítra startuje akce Ukliďme Česko, úklidy proběhnou individuálně

Dobrovolníci po celé republice se zapojí v sobotu 27. března do úklidů ve svých regionech. Vládní opatření dodrží díky takzvaným pytlomatům, ze kterých si lidé mohou vzít pytle na sbírání odpadků bezkontaktně. Podle aktuálně platného vládního nařízení mohou na veřejně přístupných místech být spolu nejvýše dvě osoby, s výjimkou členů domácnosti.

Více než tisícovka pytlomatů po celé republice poskytne lidem nejen pytle na odpadky, ale také informace o bezpečnostních pravidlech a jednoduchou mapku, kde je potřeba uklidit a kde zanechat sesbíraný odpad.

Podle organizátorů je aktuálně na mapě úklidů přes 1200 míst. "Pytlomatů však bude výrazně více, protože někteří organizátoři jich zřídili až desítky. Na řadě míst budou pytlomaty k dispozici i v následujících dnech a týdnech," řekl Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko, který akci organizuje.

K úklidovému dni se letos připojili také senátoři Studentské komory Akademického senátu Masarykovy univerzity. "Podpora této akce je jedním z kroků, jak ukázat, že naše univerzita svědomitě plní svou společenskou odpovědnost. Je pro nás ctí se do projektu zapojit. Věřím, že se k nám komunita MUNI přidá. První ohlasy jsou velmi pozitivní," uvedl předseda studentské komory Jiří Němec.*

-red-

 

Foto: Ukliďme Česko

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down