01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zelená dílna Bruntál

Společným projektem občanského sdružení LIGA a společnosti HBSS - služby, s. r. o., byla zřízena chráněná dílna pro zpracování elektroodpadu. Chráněná dílna je jedním z prvků budovaného systému odděleného sběru, využití, opětovného použití, recyklace a zpracování elektroodpadu, který je požadován...

Společným projektem občanského sdružení LIGA a společnosti HBSS - služby, s. r. o., byla zřízena chráněná dílna pro zpracování elektroodpadu. Chráněná dílna je jedním z prvků budovaného systému odděleného sběru, využití, opětovného použití, recyklace a zpracování elektroodpadu, který je požadován směrnicí Evropské unie 2002/96/ES. Hlavní pracovní činností dílny je likvidace vybraného elektroodpadu (mimo chladicích zařízení a zařízení obsahujících nebezpečné látky PCB). Moderní technologie umožňuje téměř 100% využitelnost všech materiálů elektronického a elektrotechnického odpadu, který je zdrojem řady druhotných surovin (železo, hliník, měď, sklo). Dílna je po zpracovatelské stránce vybavena nejnovější technologií.

V chráněné dílně je zaměstnáno šestnáct zdravotně postižených občanů - lidí, kteří kvůli svému sociálnímu vyloučení mají velmi těžkou pozici na trhu práce, jsou dlouhodobě nezaměstnaní, postupně ztrácejí základní pracovní návyky a dovednosti a jejich další uplatnění je tudíž velmi omezeno. Vytvořením toho projektu - dílny na zpracovávání elektroodpadu - došlo k velmi zajímavému spojení neziskového a ziskového sektoru, kdy hlavní podstatou je ochrana životního prostředí a pomoc zaměstnat lidi postižené určitým druhem sociální izolace.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down