01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zasedala Rada pro OH

Druhé pracovní jednání Rady pro odpadové hospodářství proběhlo koncem října. Její členové byli informováni o legislativních aktivitách, plnění závěrů 1. jednání Rady pro OH. Dále byli členové Rady informováni o plnění opatření pro podporu plnění cílů POH ČR. Členům Rady byla přednesena Souhrnná...

Druhé pracovní jednání Rady pro odpadové hospodářství proběhlo koncem října. Její členové byli informováni o legislativních aktivitách, plnění závěrů 1. jednání Rady pro OH. Dále byli členové Rady informováni o plnění opatření pro podporu plnění cílů POH ČR. Členům Rady byla přednesena Souhrnná informace o nakládání s PCB, odpady PCB a zařízeními obsahujícími PCB v ČR a návrh Národního implementačního plánu Stockholmské úmluvy. Podrobně byli dále seznámeni s připravovanými aktivitami EU k revizi rámcové směrnice o odpadech a možných změn dalších směrnic, včetně informace o dokumentech připravovaných, zejména o připravované tematické strategii prevence a recyklace odpadů.

Členové Rady byli rovněž seznámeni s postupem prací na první hodnotící zprávě k plnění Plánu odpadového hospodářství ČR a o stavu vyhodnocování plánů odpadového hospodářství krajů. V rámci tohoto bodu programu jednání Rady bylo zveřejněno i první zhodnocení plnění indikátoru POH ČR I.22 - podíl biologicky rozložitelných komunálních odpadů (BRKO) ukládaných na skládky.

Posledním bodem programu byla diskuze, která proběhla k následujícím tématům: kodex životního prostředí, problematika živnostenského odpadu, evidence odpadů a ISOH (Informační systém o odpadech), problematika BRO a BRKO, skládkování odpadů, problematika stavebních odpadů, certifikace, dobrovolná certifikace, spalování odpadů, druhotná surovina, odpad, ne-odpad, koncepční činnosti v OH, plnění POH a návrh opatření pro 2. etapu realizačních programů, konkrétní projekty.

RNDr. Věra Havránková

MŽP

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down