Zakázky po internetu

Středočeský kraj rozjede internetový portál pro elektronické zadávání zakázek usnadňující práci zadavatelům i dodavatelům při zadávání zakázek (prozatím malého rozsahu, tj. do 2 mil. Kč bez DPH na dodávky a služby a do 6 mil. Kč bez DPH na stavební práce). Tato služba je výstupem projektu PROCURE,...

Středočeský kraj rozjede internetový portál pro elektronické zadávání zakázek usnadňující práci zadavatelům i dodavatelům při zadávání zakázek (prozatím malého rozsahu, tj. do 2 mil. Kč bez DPH na dodávky a služby a do 6 mil. Kč bez DPH na stavební práce). Tato služba je výstupem projektu PROCURE, který byl financovaný z EU a bude sloužit obcím i podnikatelům.

“ Malé a střední podniky, které často nedosáhnou na větší zakázky, budou mít možnost vyhledat zakázky malého rozsahu na portálu společném pro Středočeský kraj a další zadavatele Středočeského kraje, a s vybranou zakázkou dále pracovat (stáhnout si zadávací dokumentaci elektronicky přímo z internetu, podat nabídku elektronicky přes internet, komunikovat se zadavatelem atd.),“ vysvětlil tisku náměstek hejtmana Marcel Chládek.

Portál umožňuje zadavatelům jednoduché vytvoření zakázky malého rozsahu a její zveřejnění on-line, zveřejnění kompletní zadávací dokumentace, přehled o zakázkách a jejich stavu, či lepší zabezpečení a transparentnost (např. zaznamenání přesného času otevření obálek a zajištění pravidla 4 očí).

Podobný systém běží v Burgundsku od roku 2003 a úspory plynoucích z používání této služby byly vyčísleny na 2,5 až 4 milionů eur. Výsledná cena zakázky se zde snížila v průměru o pětinu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *