Kategorie:
Nezařazené

Začala Baterkománie

Dvacet měst v Kraji Vysočina a také krajský úřad se zapojují do soutěže BATERKOMÁNIE, která odstartovala v květnu a potrvá do poloviny října. V zapojených městských úřadech jsou umístěny sběrné nádoby označené logem soutěže, do kterých mohou úředníci, ale i běžní občané odevzdávat použité baterie. Vyhraje ten úřad, kterému se do sběrné nádoby podaří vybrat největší množství baterií v přepočtu na jednoho úředníka. Vítězný městský úřad získá od organizátorů soutěže finanční příspěvek ve výši 50 000 korun na podporu charitativního nebo obecně prospěšného projektu.

Kraj Vysočina patří ve sběru baterií k nejlepším v republice. V roce 2017 každý jeho obyvatel vytřídil v průměru 222 gramů baterií, což zhruba odpovídá devíti tužkovým bateriím typu AA. To ho řadí na druhé místo mezi českými a moravskými kraji.

Organizátory soutěže jsou nezisková společnost ECOBAT, která v České republice zajišťuje zpětný odběr a recyklaci baterií: ,,Prostřednictvím BATERKOMÁNIE si na Vysočině testujeme, jak bude lidi motivovat soutěž mezi městy a také charitativní podtext projektu k tomu, aby ještě více třídili použité baterie. Pokud se koncept soutěže osvědčí, uvažujeme, že ji pak uspořádáme i v dalších krajích,“ uvažuje její jednatel Petr Kratochvíl.*

 

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *