Za šest let sedmnáct požárů pneumatik

Hasiči v letech 2006 až 2011 zlikvidovali v Česku sedmnáct požárů skladů a skládek pneumatik. Jejich hašení je podle nich přitom velmi náročné, trvá několik dní a vyžaduje velké množství hasicích látek a dostatek požárních jednotek. Zbytky po uhašení ohně je navíc nutné ekologicky zničit, sdělila...

Hasiči v letech 2006 až 2011 zlikvidovali v Česku sedmnáct požárů skladů a skládek pneumatik. Jejich hašení je podle nich přitom velmi náročné, trvá několik dní a vyžaduje velké množství hasicích látek a dostatek požárních jednotek. Zbytky po uhašení ohně je navíc nutné ekologicky zničit, sdělila ČTK mluvčí hasičů Ivana Svitáková.

Pneumatiky uskladněné v silných vrstvách na velké ploše prohořívají až do spodních vrstev, kam se ale jen stěží dostávají hasicí látky, proto bývá nutné nasadit i těžkou techniku, která hasičům pomáhá s bouráním naskládaných pneumatik.


Při požárech pneumatik navíc vznikají toxické zplodiny, z nichž některé se uvolňují do ovzduší a jiné společně s vodou a pěnou stékají po povrchu. Hrozí kontaminace půdního podloží a vodních zdrojů.

Po požáru pneumatik je také třeba řešit ekologickou likvidaci takto vzniklého odpadu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *