Z lasagní bude bioplyn

Výrobky s nepřiznaným podílem koňského masa, které se objevily v Německu, by bylo podle některých nejlepší rozdělit potřebným. Výrobky stažené z obchodních řetězců REWE a Tengelmann však byly prakticky okamžitě zpracovány na bioplyn. Obchodní řetězce jsou totiž zavázány k tomu, produkt co...

Výrobky s nepřiznaným podílem koňského masa, které se objevily v Německu, by bylo podle některých nejlepší rozdělit potřebným. Výrobky stažené z obchodních řetězců REWE a Tengelmann však byly prakticky okamžitě zpracovány na bioplyn. Obchodní řetězce jsou totiž zavázány k tomu, produkt co nejrychleji „zlikvidovat“.

Teoreticky mohly být výrobky vráceny zpět na trh, musely by však být předeklarovány, aby bylo zřetelné, že obsahují koňské maso. To je však z pohledu obchodních řetězců příliš nákladné. Specializované společnosti jako ReFood nebo BioCycling proto výrobek v pravidelných intervalech svážely na určená stanoviště a transportovaly je do zařízení na výrobu bioplynu. ReFood sváží 400 000 tun zbytkových látek ročně a provozuje zařízení na výrobu bioplynu ve vestfálském Marlu.


Výrobky s obsahem koňského masa byly většinou zpracovány na bioplyn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *