Kategorie:
Nezařazené

Washington: Kdo uklidí po inauguraci

Celostátní setkání nejrůznějších příznivců a odpůrců, demonstrace, průvody a pochody jsou ve Washingtonu na denním pořádku a každá taková kampaň „rozhodí“ zdejší odpadové hospodářství.

Dobře to dokládá i nedávná inaugurace 45. prezidenta. Odbor veřejných prací (DPW) už z předchozích zkušeností vyčíslil, že na oslavy inaugurace se sjede přinejmenším 850 000 Američanů, s dalšími akcemi to dává kolem 1,9 milionu lidí.  Jejich občerstvení, ubytování, přetížení městské dopravy, organizace průvodů, to vše nárazově produkuje takové množství odpadu, které zhruba trojnásobně překonává průměrnou produkci celého města. Při relativně poklidné inauguraci prezidenta Baracka Obamy  v roce 2009 za sebou 1,8 milionu účastníků nechalo 130 tun odpadu. Letos se předpokládalo kolem 150 tun.

Jen na okolí inauguračního prostoru v okolí památníků nasadí DPW 360 zaměstnanců, 30 svážecích kontejnerových vozů, 16 nákladních vozů určených pro sběr a odvoz papíru, 20 vozů určených pro svoz obalů (se zakomponovaným lisem). K tomu patří ještě pět ostřikovačů vozovek, 12 pick-upů s úklidovými četami pro zeleň, dva cisternové vozy pro odčerpání kanalizačních jímek veřejných záchodů, desítka vozů pro odvoz a zajištění mobilních toalet, čtyři „foukače“ shrnující odpad ze silnic ke krajnici a několik kamionů převážejících koše, košťata a lopaty pro najaté brigádníky. „Dát město do pořádku během pár hodin je nadlidský úkol, ale snažíme se,“ připouští Chritopher Shorter, ředitel DPW. „Nemůžeme si dovolit, aby se město změnilo na jednu velkou skládku jen kvůli inuauguraci prezidenta.“*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *