Vzdělávání v odpadech

Centrum odpadové výchovy, vzdělávací středisko společnosti OZO Ostrava, zajišťující environmentální výchovu a osvětu obyvatel Ostravy a dalších obcí v regionu, slaví v těchto dnech deset let svého úspěšného fungování. "Každý z našich programů je ušit na míru určité věkové skupině. U mladších dětí...

Centrum odpadové výchovy, vzdělávací středisko společnosti OZO Ostrava, zajišťující environmentální výchovu a osvětu obyvatel Ostravy a dalších obcí v regionu, slaví v těchto dnech deset let svého úspěšného fungování.

„Každý z našich programů je ušit na míru určité věkové skupině. U mladších dětí sázíme na jejich hravost a soutěživost, po starších už chceme, aby se zamýšleli nad širšími souvislostmi, aby pochopili systém a smysl třídění odpadu a věděli, že stav životního prostředí mohou ovlivnit svým každodenním chováním,“ říká k činnosti centra tisková mluvčí a zároveň vedoucí útvaru propagace a ekologické výchovy společnosti OZO Ostrava Vladimíra Karasová.


Centrum odpadové výchovy ale není zaměřeno jen na děti. Po domluvě připravuje osvětové programy také pro organizované skupiny dospělých zájemců o problematiku odpadového hospodářství. Hlavní akcí zaměřenou na širokou veřejnost jsou však pravidelně organizované Dny otevřených dveří v areálu OZO Ostrava.

Za deset let prošlo vzdělávacími programy o odpadech už sedmdesát pět tisíc žáků základních, středních i vysokých škol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *