Využití PET v architektuře

Existuje bezpočet možných využití polymerového materiálu, který se objevuje ve světě i u nás v České republice v různých odvětvích. V Čechách nyní vychází kniha 150 000 PET lahví - kniha o architektuře z PET lahví autorů Kateřiny Novákové a Henriho Achtena z Fakulty architektury ČVUT. Kniha ukazuje...

Existuje bezpočet možných využití polymerového materiálu, který se objevuje ve světě i u nás v České republice v různých odvětvích. V Čechách nyní vychází kniha 150 000 PET lahví – kniha o architektuře z PET lahví autorů Kateřiny Novákové a Henriho Achtena z Fakulty architektury ČVUT. Kniha ukazuje PET lahev jako stavební materiál a zabývá se fenoménem architektury z PET lahví, který se objevil s nástupem 21. století.

Publikace je rozdělena do tří částí. V první části jsou popsány pokusy s PET lahví, které byly provedeny v rámci experimentálního ateliéru na Fakultě architektury v Praze. Prostřední a stěžejní část dokumentuje samotné stavby pocházející ze 4 kontinentů a mnoha různých států, kde byly dohledány originální podklady. Třetí část prezentuje úspěšný pedagogický přístup k začlenění problematiky recyklace reprezentované PET lahví do výuky mladých architektů a uvádí možná zadání a studentské projekty.

Vydání knihy umožnil také největší tuzemský výrobce přírodních minerálních a pramenitých vod firma Karlovarské minerální vody, a.s. Kniha vychází v první fázi v anglickém jazyce, její překlad do českého jazyka se chystá na podzim letošního roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *