Výsledky společnosti Tetra Pak

Společnost Tetra Pak, světový leader v oblasti zpracování a balení potravin, dosáhla v roce 2010 čistých tržeb ve výši 9,98 miliard euro, což je o 5,2 % více než v roce 2009 při srovnatelných cenových relacích. Společnost také dosáhla faktického snížení emisí uhlíku o 11 % v porovnání s výchozím...

Společnost Tetra Pak, světový leader v oblasti zpracování a balení potravin, dosáhla v roce 2010 čistých tržeb ve výši 9,98 miliard euro, což je o 5,2 % více než v roce 2009 při srovnatelných cenových relacích.

Společnost také dosáhla faktického snížení emisí uhlíku o 11 % v porovnání s výchozím stavem v roce 2005 při současném růstu tržeb ve výši 23,1%, což odpovídá relativnímu snížení ve výši 30 %.


V roce 2010 získalo 40 % kartonu dodávaného společnosti certifikaci organizace Forest Stewardship Council™ (FSC™), přičemž 8,5 miliard kartonů, které společnost dodala na trh, bylo označeno logem FSC, díky čemuž mohli spotřebitelé aktivně podporovat zodpovědné lesní hospodaření.

Co se týče recyklace, bylo loni na celém světě recyklováno zhruba 30 miliard použitých kartonů – bylo tak ušetřeno více než 473 tisíc tun odpadu a získány suroviny pro velké množství nových výrobků. Společnost od roku 2002 celosvětově zvýšila míru recyklace o více než 1 miliardu balení ročně.

Ročně se zrecykluje ve světě neuvěřitelných 30 miliard kartonových obalů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *