Kategorie:
Nezařazené

Vychází Statistická ročenka ČR 2016

Český statistický úřad vydal Statistickou ročenku České republiky 2016. Má 823 stran a je rozdělena do 29 kapitol. Obsahuje souhrnné statistické informace o životě české společnosti v uplynulém roce

Předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová v souladu s tradicí předala Statistickou ročenku ČR předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi. „Ročenka reflektuje rok, v němž se české ekonomice dařilo nejvíce za posledních osm let. Hrubý domácí produkt vzrostl o 4,5 % a výkon tuzemského hospodářství se tak v porovnání s Evropskou unií zvýšil více než dvojnásobným tempem,“ uvedla Iva Ritschelová.

 

Celkem je ve Statistické ročence zařazeno 52 nových tabulek. Například v kapitole Zemědělství jsou uvedeny tři nové tabulky za Šetření o vinicích 2015. Kapitola Informační společnost je rozšířena o tabulku, která se věnuje počítačovým a internetovým dovednostem. Nové tabulky jsou zařazeny i v rubrikách Vzdělávání či Kultura a sport. Nejvíce byly přepracovány a rozšířeny kapitoly Zdravotnictví a Sociální zabezpečení.

 

„Statistická ročenka je bohatým zdrojem kvalitních a spolehlivých informací pro všechny, kdo se chtějí orientovat v aktuálním dění a mít přehled. Věřím, že pro širokou veřejnost bude nejen cenným pracovním a studijním podkladem, ale i inspirací všude tam, kde čísla a rozhodování na jejich základě hrají roli,“ doplnila předsedkyně ČSÚ.*

 

Statistická ročenka ČR 2016 vychází v tištěné i elektronické podobě. Naleznete ji na webových stránkách ČSÚ: https://www.czso.cz/csu/czso/statisticka-rocenka-ceske-republiky-2016.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *