Výběrové řízení pro Prahu 1

Praha 1 vypsala výběrové řízení na firmu na čištění chodníků a silnic. Vítěz zakázky bude mít za úkol čistit ulice od prachu a nečistot, včetně psích exkrementů, nedopalků cigaret nebo obalů od nápojů. Radnice tak chce zlepšit životní prostředí místních obyvatel zejména co se týká nebezpečných...

Praha 1 vypsala výběrové řízení na firmu na čištění chodníků a silnic. Vítěz zakázky bude mít za úkol čistit ulice od prachu a nečistot, včetně psích exkrementů, nedopalků cigaret nebo obalů od nápojů. Radnice tak chce zlepšit životní prostředí místních obyvatel zejména co se týká nebezpečných prachových částic. Ty pochází většinou z emisí motorů aut, ze stavební činnosti, neudržovaných fasád domů nebo z děr v chodnících a mohou způsobit vážné zdravotní potíže. Náklady za úklid v této městské části přesáhly v loňském roce 3,5 mil. Kč.

Dosud tuto službu zajišťovala firma Komwag, starosta městské části Filip Dvořák však tisku řekl, že se službami nebyla radnice spokojena a výpovědí smlouvy hrozila už v létě. Výběrové řízení je vypsáno formou takzvaného soutěžního dialogu. Během něho musí přihlášené společnosti předvést svou technologii. Radnice upozorňuje, že firmy se musí vypořádat s potížemi, které podobnou práci v centrální městské části provázejí.

Čištění ulic ve vnitřní Praze není jednoduchý úkol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *