Vsetín pořádá další akci autovraky

Další šanci zbavit se zdarma nepojízdných vozidel dostali v květnu obyvatelé Vsetína a jeho okolí. Vysloužilé vozy musí majitelé dopravit do areálu Technických služeb Vsetín. Vozidla musí být kompletní, včetně motoru a převodovky. Majitelé pak na základě předložení občanského průkazu a velkého...

Další šanci zbavit se zdarma nepojízdných vozidel dostali v květnu obyvatelé Vsetína a jeho okolí. Vysloužilé vozy musí majitelé dopravit do areálu Technických služeb Vsetín. Vozidla musí být kompletní, včetně motoru a převodovky. Majitelé pak na základě předložení občanského průkazu a velkého technického průkazu vozu obdrží doklad, na jehož základě dojde k odepsání auta z evidence.

Podobné akce organizuje vsetínská radnice vždy na jaře a na podzim již šestým rokem a za tu dobu bylo převzato k ekologické likvidaci 788 nepojízdných aut. Díky aktivitě města poklesl počet vraků evidovaných na území města zhruba na pětinu. Zásluhu na tomto čísle však mají i samotní strážníci, kteří aktivně vyhledávají majitele vozů a upozorňují je na tuto bezplatnou akci.

Při květnové akci odevzdali řidiči téměř padesátku vysloužilých vozidel, většinou zahraničních značek. „Je vidět, že éra sto dvacítek končí, protože mezi odevzdanými vozy výrazně převažovaly favority a zahraniční vozy,“ informoval Vratislav Mareš z odboru životního prostředí radnice. Část autovraků využili vsetínští hasiči, kteří si na nich nacvičovali zásah vyprošťování raněných.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *