30.05.2020 | 04:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Volkswagen zvýší podíl v podniku na výrobu elektroaut v Číně

Německá automobilka Volkswagen se dohodla na koupi podílu 50 procent v mateřské společnosti výrobce aut Anhui Jianghuai Automobile Group (JAC Motors) a zvýšení podílu ve stávajícím společném podniku na výrobu elektrických aut s JAC na 75 procent z nynějších 50 procent. Do posílení své pozice na největším automobilovém trhu světa investuje jednu miliardu eur (27 miliard Kč), oznámil Volkswagen.

Pro Volkswagen je to v krátké době již druhá investice do výroby elektrických aut v Číně. Ve čtvrtek večer oznámil, že koupí za 1,1 miliardy eur podíl 26,5 procenta v Guoxuan High-tech, výrobci baterií pro elektrická auta. Volkswagen se tak stane největším akcionářem Guoxuan, který bude dodávat baterie pro elektrické modely automobilky v Číně.

Společný podnik Volkswagenu s JAC chce do roku 2025 představit pět nových elektrických modelů a zřídit základnu na výrobu aut. Do roku 2025 hodlá také v Číně prodat ročně 1,5 milionu vozů na alternativní pohon označovaných jako NEV, tedy elektrických hybridních aut, čistě elektrických aut a aut s vodíkovým pohonem.

Dohoda přichází v době, kdy se na čínském trhu snaží prosadit konkurenční automobilky, jako americký výrobce elektrických aut Tesla. Ten se loni stal první zahraniční automobilkou, která plně vlastní výrobní závod v Číně.

Čínská vláda na konci loňského roku stanovila cíl, že do roku 2025 musí mít vozy na alternativní pohon označované NEV na celkovém prodeji aut v Číně podíl 25 procent. Loni se v Číně prodalo celkem 25 milionů aut.

Volkswagen v Číně provozuje také společné podniky s automobilkami FAW Group a SAIC Motor.

(ČTK)*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down