Autor
Kategorie:
Praxe

Vítězové soutěže o "Křišťálovou popelnici"

Zástupci společnosti EKO-KOM, a. s. vyhlásili výsledky celostátní soutěže obcí "O křišťálovou popelnici" za rok 2009 na slavnostním večeru, který se každoročně koná v rámci konference Odpady a obce v Hradci Králové. Vítězem za rok 2009 se stala obec Průhonice, druhé místo si odnesla obec...

Zástupci společnosti EKO-KOM, a. s. vyhlásili výsledky celostátní soutěže obcí „O křišťálovou popelnici“ za rok 2009 na slavnostním večeru, který se každoročně koná v rámci konference Odpady a obce v Hradci Králové. Vítězem za rok 2009 se stala obec Průhonice, druhé místo si odnesla obec Zruč-Senec. Třetí místo patří městu Řevnice.

V soutěži jsou obce hodnoceny podle dosažených výsledků a míry aktivity v oblasti nakládání s komunálním odpadem, a to především v tříděném sběru využitelných složek odpadů. Do hodnotících kritérií spadá i komplexnost hospodaření se všemi komunálními odpady v obci a také informování občanů o způsobech nakládání s jednotlivými druhy odpadů a výsledcích odpadového hospodářství obce. Do soutěže jsou automaticky zařazeny všechny obce, které jsou zapojeny do systému EKO-KOM.

Vítězná obec získala šek na 150 tisíc korun a její jméno je vyryto na putovní Křišťálovou popelnici.

Slavnostní předání Křišťálové popelnice – zprava Ing. Zbyněk Kozel a RNDr. Martina Vrbová z vedení společnosti EKO-KOM, a. s., starostka Průhonic PhDr. Hana Borovičková, Jan Šedivý (Technické služby Průhonice), tajemnice Ing. Jitka Havlíčková a zcela vlevo regionální manažerka EKO-KOM pro Středočeský kraj Kateřina Půlpánová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *