Velšské úřady žádají fanoušky Harryho Pottera, aby neodkládali na pláž ponožky

Úřady ve velšském hrabství Pembrokeshire žádají fanoušky Harryho Pottera, aby neodkládali na místní pláž ponožky, protože tím poškozují životní prostředí. Na pláži Freshwater West se natáčela scéna smrti skřítka Dobbyho, který se v příběhu stal svobodným díky darované ponožce. Na místě vznikl Dobbyho pomníček, který obklopují ponožky, píše server BFM TV.

"Dobbyho památník zůstane na svém místě, aby si ho fanoušci mohli užít," uvedla v prohlášení britská organizace pro ochranu památek a přírody National Trust Wales. "Žádáme návštěvníky, aby se u památníku jen vyfotili a pomohli tak chránit životní prostředí."

Na pobřeží během let vyrostla mohyla z kamenů, kterou zdobí různé předměty připomínající příběhy o čarodějném učni a skřítkovi Dobbym. Podle odborné studie, jejíž autoři okolí mohyly osm měsíců monitorovali, mohou tyto předměty nezvratně poškodit místní faunu a flóru. Problematická je zejména uvolňující se barva nebo malé součástky, které by se mohly dostat do mořského prostředí a potravního řetězce a ohrozit volně žijící živočichy.

Skřítek Dobby je v knihách o malém čarodějovi jeho velkým obdivovatelem, který se mu snaží pomáhat. Skřítci ale patří svým pánům, které nesmí zradit. Jedinou cestou z područí zlého pána je darovaný kousek oblečení, který Dobby získá díky Potterově lsti. Filmová scéna Dobbyho smrti se na pláži natáčela v roce 2010.

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down