Vedení lidovců dnes projedná, zda setrvá u nominace Hladíka do čela MŽP

Vedení vládní KDU-ČSL na dnešním zasedání celostátního výboru v Želivě na Pelhřimovsku projedná, jak naloží s nominací Petra Hladíka (KDU-ČSL) do funkce ministra životního prostředí. Hladík se měl ve vládě stát nástupcem Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL), která končí ze zdravotních důvodů. Lidovci však kvůli úternímu zásahu policie v jeho kanceláři na brněnském magistrátu odvolali jeho dnešní schůzku s prezidentem Milošem Zemanem.

Hladík ve středu nechtěl ohrožení své nominace komentovat. Na dotaz, zda se nominace vzdá, neodpověděl. "Musím zdůraznit, že nejsem v pozici obviněného ani obžalovaného, není proti mně vedeno trestní řízení. Policisté chtěli informace týkající se trestné činnosti, nicméně zdůrazňuji, že ta se netýká mě," uvedl.

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka ve středu uvedl, že spolupráce s policií v pozici svědka by neměla nikoho diskvalifikovat z politiky či vyřadit z pozice kandidáta na ministra. O den dříve však označil za důležité, aby KDU-ČSL zastupoval ve vládě člověk, který nebude zatížen žádnou pochybností či mediální kauzou. Záležitost chce vyřešit rychle.

Policie v úterý zasahovala v Brně na několika místech, a to na bytovém odboru magistrátu, u Hladíka v kanceláři, ale také na radnicích Brno-Černovice a Brno-sever. Byli také v městské černovické pískovně nebo u místostarosty Černovic a jednatele pískovny Jiřího Hasoně. Policisté poté zahájili trestní stíhání sedmi lidí a dvou firem, a to pro účast na organizované zločinecké skupině, podplácení či legalizaci výnosů z trestné činnosti.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down