Ve středu začíná Evropský týden udržitelného rozvoje

Osvětová akce se koná napříč celou Evropou a zahrnuje například konference, výstavy, workshopy, semináře, filmová promítání, komunitní setkání, dny otevřených dveří a mnohé další aktivity. V letošním roce se Evropský týden udržitelného rozvoje uskuteční v termínu 20. – 26. září 2023. Na webu www.tydenudrzitelnosti.cz však lidé najdou všechny tuzemské akce o udržitelnosti, které mohou navštívit ode dneška až do 8. října 2023.

Akci v Česku zaštiťuje Ministerstvo životního prostředí a letos se poprvé zapojil i Český rozhlas. V týdnu od 18. do 24. září přinese ve svém vysílání výzvu Udrž to!, do které se zapojí jeho redaktoři, a řadu reportáží, například na témata greenwashingu, metanu, lesů a udržitelnosti v kultuře.

Mohlo by vás zajímat:
Ekologického Oscara získala společnost NIL Textile,
která vyrábí oblečení z recyklovaného textilu

Zájemci mohou navštívit více než stovku dalších akcí, které najdou na webových stránkách události. Až do 8. října tam mohou i aktivní organizátoři registrovat nejrůznější aktivity spojené s udržitelným rozvojem a Cíli udržitelného rozvoje OSN (SDGs).

Ministerstvo životního prostředí připravilo pro veřejnost i dvě vlastní panelové diskuze. První z nich nese název Svět se mění a co naše práce? a proběhne v pátek 22. září od 10:00 do 13:00 v Kampusu Hybernská v Praze. Diskutující se zde podívají na transformaci trhu práce z perspektivy udržitelného rozvoje a jak současné technologické, environmentální a sociální změny mohou ovlivňovat životy lidí a jejich práci.

Přečtěte si také:
Recyklovatelnost obalů v legislativě a v praxi

Druhá panelová diskuze na téma Udržitelný rozvoj (v) EU se uskuteční v pondělí 25. září od 14:00 do 16:00 v prostorách Evropského domu v Praze. Sejdou se zde odborníci z Evropské komise, Česka a Slovenska a budou diskutovat o roli EU a jejích členských států v udržitelném rozvoji globálně ale i regionálně, a hodnotit současný stav a perspektivy k naplnění Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) do roku 2030.

Evropský týden udržitelného rozvoje (ETUR) je celoevropský festival akcí, který od roku 2015 popularizuje Cíle udržitelného rozvoje OSN. Jeho účelem je dát najevo, že chceme a můžeme žít ve společnosti, která bere ohledy své okolí, na planetu i na ty, kteří přijdou po nás.*

-red-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down