Ve čtvrtek startuje v Českých Budějovicích veletrh URBATECH

Třídenní veletrh URBATECH začíná na českobudějovickém Výstavišti 30. března. Expozice vystavovatelů se soustředí v pavilonu T1, praktické ukázky techniky budou po celou dobu veletrhu na venkovních výstavních plochách. Součástí veletrhu budou také odborné konference v Národním pavilonu Z.

„Cílem URBATECHU je vytvořit platformu pro výměnu zkušeností, praktických rad a řešení v oblasti zajištění správy měst a obcí, městských společností, zemědělských a lesních celků,“ vysvětluje předseda představenstva českobudějovického Výstaviště Mojmír Severin s tím, že města a obce mohou díky novým poznatkům, které na veletrhu získají, ušetřit i nemalé peníze.

Veletrh URBATECH je primárně určený pro zástupce samosprávy, starosty měst a obcí, ale inspiraci a užitečné informace na něm získá i široká veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky komunální techniky, jako jsou malotraktory, sekačky, zametací, čistící i další stroje, lesní a zemědělská technika nebo stroje pro likvidaci biomasy. „Přímo v areálu je možné si otestovat elektromobily například značky Tesla, bude zde i nabídka dobíjecích stanic pro elektromobilitu,“ dodává obchodní ředitel Výstaviště Jan Kuběna.

Ministerstvo životního prostředí bude ve své expozici prezentovat dotační program Nová zelená úsporám. Návštěvníci mohou využít i poradenská centra, kde na ně budou čekat architekti nebo odborníci ze Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu. Ve čtvrtek a v pátek je vstupné na veletrh 200 korun, v sobotu je pak cena poloviční, tedy 100 korun.
Paralelně s konferencí URBATECH organizuje Svaz měst a obcí ČR Krajské setkání, kde představí novinky ze světa samospráv a hlavním tématem bude efektivita, úspory a pozitivní rozvoj obce v roce 2023. Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR a Komora obecních lesů organizuje odbornou konferenci pro zástupce samosprávy, vedení měst a obcí a jejich odborné lesní hospodáře, bez ohledu na členství ve SVOL. Obě setkání jsou naplánována na čtvrtek 30. března v Národním pavilonu Z.

»Termín:
30. března – 1. dubna 2023
»Otevírací doba:
čt – pá 9:00 – 18:00
so 9:00 – 17:00
»Otevřené brány pro vstup do areálu:
brána č. 1 a severní brána
»Parkování:
plocha 307 a P5, vjezd možný pouze hlavní bránou z Husovy ulice

Přednášky z oborů geologie, vodohospodářství, klimatu a mnoho dalšího

Odborné konference proběhnou ve čtvrtek a v pátek. První den bude věnovaný klimatickým změnám a hospodaření s vodou. Mezi přednášejícími bude například známý geolog a spisovatel Václav Cílek, který bude mluvit o klimatické budoucnosti a zadržování vody v krajině. Recyklaci odpadní vody s využitím kořenových čistíren, mokřadních střech, fasád a záhonů rozebere Michal Šperling, stavitel kořenových čistíren, zahradních jezírek, přírodních koupališť i mokřadních střech a záhonů, který v roce 2017 vyhrál cenu Energy Globe Award.

V pátek se konference zaměří na energetickou soběstačnost obcí a trendy v alternativních zdrojích energií. O řešení energetických potřeb obce promluví exministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský. O plně soběstačné obci Kněžice, která byla vloni mezi finalisty soutěže E.ON Energy Globe, pak bude mluvit její starosta Milan Kazda.
Jednodenní vstup na konferenci je 1 390 korun. Dvoudenní vstupenka vyjde na 2 290. V ceně je i vstup na výstavu, oběd, coffee break a parkování. Vstup na společenský večer, který se koná 30. března, je 650 korun.

Hlavním partnerem konference a veletrhu URBATECH je KUBOTA. Záštitu nad akcí udělili: ministr zemědělství Zdeněk Nekula, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo průmyslu a obchodu, místopředseda vlády ČR pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, prezident Agrární komory ČR Jan Doležal, Asociace krajů ČR.*

-zr-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down