Vážení čtenáři,

začaly prázdniny, kdy většina aktivit utichá a lidé míří k vodě. Je to vidět v ulicích, ale i na novinách, kde bují podivné zprávy. Na webu mě potěšila zpráva, že australské kruhy v makových polích nezpůsobují mimozemšťani, ale zfetovaní klokani, kteří se pasou na makovicích. Rozhodně je to velmi...

začaly prázdniny, kdy většina aktivit utichá a lidé míří k vodě. Je to vidět v ulicích, ale i na novinách, kde bují podivné zprávy. Na webu mě potěšila zpráva, že australské kruhy v makových polích nezpůsobují mimozemšťani, ale zfetovaní klokani, kteří se pasou na makovicích. Rozhodně je to velmi osvěžující představa. Noviny dodávají, že i jiná zvířata se pasou na makovicích a potom chodí do kruhu.

Nebo ta zpráva, že zambijského prezidenta při tiskovce počurala opice. To se u nás stát nemůže (snad jen vajíčka tomu mohou konkurovat, ale je to slabé). Maně si vzpomínám, jak některý z krajů měl jako maskota své kampaně na podporu třídění odpadů místního miláčka – cvičenou opici, tuším makaka. Bylo to velmi napínavé, když byla prezentace kampaně a tiskovka. V zákulisí vládlo napjaté očekávání, jestli se opice zachová slušně nebo ne. Měla sice jakousi plínu, ale je to zvíře – člověk nikdy neví, co udělá a ona si prý v tomto ohledu nebrala servítky. Prezentace dopadla dobře. Opice sehrála dobře svou roli milého zvířátka, co rozliší PET lahev, jen prý v zákulisí opravdu někoho počurala. Ovšem bylo to v zákulisí, takže se o tom jen špitalo, a rozhodně se to nedalo využít marketingově. V bulváru nemohly být ty správné titulky: „Hnus! Místo třídění ho počurala!!“ nebo tak něco.

Léto si má člověk užít: v lese, na chalupě, v hustém procesí lodí na řece Vltavě, v desetikilometrové koloně v Tauernském průsmyku, s průjmem v Indii, s úpalem v Itálii, s opicí v Zambii, se zfetovanými klokany v Austrálii. Jde to všude, rozhodující je totiž stav duše. To všechno jsou nečekané zkušenosti, na které budeme radostně vzpomínat na podzim v práci, až nebude čas někam jet a zažít něco zcela, ale zcela jiného. Navíc nás na podzim čekají nové volby a taky prý slušný propad hospodářství. Což je další důvod, proč se snažit o silné zážitky – aby bylo z čeho čerpat, až bude hůř (ale ono třeba nebude).

Denní rutinu poprázdninové doby se vám pokusíme zpestřit i my. Budeme se snažit, abychom přinesli nějaká překvapení.

Krásné léto přeje

 

Jarmila Šťastná, šéfredaktorka 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *