Vážení čtenáři,

vítám vás po letní přestávce u nového čísla časopisu Odpady. Byli jsme přes prázdniny pilní a připravili jsem novou rubriku Katalog odpadů. Při přemýšlení, jak časopis oživit a přiblížit skutečnému životu v oboru, jsme si uvědomili, jak často se zabýváme odpady skupiny 20 (podle Katalogu) a jak...

vítám vás po letní přestávce u nového čísla časopisu Odpady. Byli jsme přes prázdniny pilní a připravili jsem novou rubriku Katalog odpadů. Při přemýšlení, jak časopis oživit a přiblížit skutečnému životu v oboru, jsme si uvědomili, jak často se zabýváme odpady skupiny 20 (podle Katalogu) a jak málo odpady jiných skupin. Proto jsem se rozhodli zařadit do každého čísla časopisu informace o jedné skupině odpadů. V tomto, zářijovém čísle začínáme skupinou 01, tedy těžebními odpady. V říjnu budeme pokračovat skupinou 02 a tak dále (doufejme) příštích dvacet měsíců až po skupinu 20.

Už při první skupině jsme si uvědomili, jak obtížným úkolem je získání relevantních statistických údajů nebo nalezení odborníků, kteří jsou schopni o této skupině říci něco zajímavého tak, aby příloha byla přínosná pro všechny.

Druhým cílem, který jsme si dali, je přiblížit náš časopis více podnikové praxi a problémům, které denně řeší lidé z oboru. Proto jsem navázali spolupráci se společností INISOFT, která dodává software pro odpadové hospodářství velkému množství klientů u nás. Díky tomu disponují velikým přehledem o problémech a potížích v praxi, nedostatcích v legislativě a vůbec věcech, které vás denně trápí v práci. Každý měsíc přineseme článek o některém z takových problémů a doufáme, že pro vás budou pomocí a přínosem. Již první článek analytika Inisoftu Ing. Kvítka napovídá, že dokáže jít přímo k jádru věci.

Chtěla bych vás požádat o spolupráci při přípravě obsahové náplně časopisu. Možná máte námět, či téma, které by bylo vhodné pro časopis zpracovat – administrativní problém, se kterým se potýkáte i nebo třeba novou technologii, zabývající se odpady z dané skupiny katalogu odpadů. V tom případě prosím neváhejte, a napište nám na e-mailovou adresu odpady@economia.cz. Za každou reakci a názor budeme vděční, neboť nám umožní časopis dále zlepšovat.

Srdečně

 

Jarmila Šťastná
šéfredaktorka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *