Vážení čtenáři,

březnové číslo našeho časopisu je tady. Kdybychom byli módní žurnál, zahltila bych vás fotkami vhodných šatiček na odpolední procházku v jasných jarních barvách, líčením té nejlepší sekačky na trávu, sázením tulipánů a keřů, případně roztomilým velikonočním prostíráním. Naštěstí se věnujeme odpadům...

březnové číslo našeho časopisu je tady.

Kdybychom byli módní žurnál, zahltila bych vás fotkami vhodných šatiček na odpolední procházku v jasných jarních barvách, líčením té nejlepší sekačky na trávu, sázením tulipánů a keřů, případně roztomilým velikonočním prostíráním. Naštěstí se věnujeme odpadům a nic takového nehrozí. U nás se dočtete o ekologické újmě, jejímu předcházení a nápravě. Taky je důležité vědět, koho se týká a co musí udělat. Zákon k ní byl vydán už před pár lety, a myslím, že skoro nikdo nezaznamenal, že má být proti újmě do konce roku pojištěn. Nevím ani o kampaních pojišťoven, které by se tohoto tématu týkaly. No, je teprve březen, tak se snad něco vyvrbí později. Naše téma vás však má upozornit, že možná máte drobnou povinnost, o které ani nevíte.


Podobné je to s dalším článkem tématu – vyhlášce o nakládání se závadnými látkami. Tam jde zase hlavně o těsnost nádrží. U nich je to různé. Lidé v chemickém průmyslu řeší zkoušky těsnosti dnes a denně, takže je v novelizaci v podstatě nic moc nepřekvapí. Lidé ze zemědělství neměli doteď v téhle oblasti povinnosti v podstatě žádné, takže budou muset řešit všechno od začátku. Ale je na to dost času. Zatímco termín pro řešení ekologické újmy se valem blíží, ohledně těsnosti nádrží bude klid ještě pár let, jak vyplývá z článku.

A pak tu máme ještě rozhovor s Milanem Koreckým ze společnosti AVE odpadové hospodářství, s. r. o. Ukázalo se v něm, že i v oblasti zdánlivě běžné, jako je svoz a logistika odpadů, lze nalézt spoustu zajímavých informací a postupů. I když musím říct, že být řidiče náklaďáku, kterého si šéf zavolá na kobereček a řekne mu: „Tak Franto, před křižovatkou musíš líp řadit a míň brzdit,“ asi bych se naštvala. Což se určitě taky děje (Milan Korecký poznamenal: „To víte, oni jsou to všichni mistři světa, někdy je to s nima těžké“) . Nicméně je vidět, že v lidech z praxe a provozů se skrývá netušené bohatství znalostí a nápadů. Budeme se jim v příštích měsících více věnovat.

Přeji vám krásný a slunný březen

Jarmila Šťastná,
šéfredaktorka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *