Vážení čtenáři,

jak oznámilo vedení vydavatelství Economia, a.s., v rámci vnitřní restrukturalizace hodlá prodat svou divizi odborného tisku. Do této divize patří i časopis Odpady. Pokud se pro časopisy nepodaří najít kupce, bude jejich vydávání ukončeno. Jednání o případné koupi časopisů nyní probíhají a mělo by...

jak oznámilo vedení vydavatelství Economia, a.s., v rámci vnitřní restrukturalizace hodlá prodat svou divizi odborného tisku. Do této divize patří i časopis Odpady. Pokud se pro časopisy nepodaří najít kupce, bude jejich vydávání ukončeno. Jednání o případné koupi časopisů nyní probíhají a mělo by být jasno pravděpodobně do konce roku. Jelikož prosincové číslo časopisu vychází 10. 12., nebudeme mít možnost vám v časopise předat aktuální informace, jak to s námi vlastně vypadá. Rozhodně vás však budeme informovat prostřednictvím newsletteru, který chodí e-mailem a má čtrnáctidenní periodicitu. Situace je tomto okamžiku velmi turbulentní a nebudu ji komentovat, neboť každý komentář může být druhý den zcela mimo mísu.


Časopis v letošním roce dosáhl 23. ročníku, což je v oblasti odborných časopisů výjimečná tradice. Do Economie ho zhruba před patnácti lety přivedl zakladatel časopisu a jeho první šéfredaktor Tomáš Řezníček. Založení časopisu, věnovaného managementu odpadů, mělo pro rozvoj mladého oboru zásadní a formující vliv. Během doby, kdy jsem byla šéfredaktorkou já, jsem se ze všech sil snažila význam a vliv časopisu udržet. Vzhledem k počtu předplatitelů, odběratelů newsletterů i návštěvnosti webu se to, zdá se, vcelku daří.

Možná však ještě není na závěrečné řeči vhodný čas. Je reálné, že časopis bude prodán, a počátkem příštího roku se vám opět ocitne na stole – ve stejné úpravě a se stejnou redakcí, jen s jiným vydavatelem (což ovšem pro čtenáře nemusí být nijak důležité). V tom případě se budeme snažit v jeho započaté tradici dále pokračovat.

Anebo nás nikdo nekoupí – pak doufám, že se s vámi budu setkávat jinak a při jiných příležitostech. Všichni přece víme, že koncept „Zero Waste“ je nesmyslný.

Teď bych vám všem chtěla popřát hlavně hezké Vánoce a pěkný Nový rok, hodně úspěchů a málo starostí.

Jarmila Šťastná
šéfredaktorka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *