V Opavě budují čtvrtý sběrný dvůr, bude stát 28 milionů korun

V opavské části Kylešovice začala stavba sběrného dvora, bude stát 28 milionů korun. Práce by měly být dokončeny v listopadu. Ve městě jsou tři sběrné dvory, jejich kapacita ale nestačí.

Moderní rozsáhlý areál

Kylešovický sběrný dvůr vzniká v lokalitě zvané Na Šlofárně, která přiléhá k Hlavní ulici v průmyslové části ve směru na Komárov. "Projekt zahrnuje vybudování nové haly včetně místnosti pro obsluhu, zpevněných ploch, oplocení, komplexního osvětlení a technické a dopravní infrastruktury tak, aby areál mohl poskytovat potřebné služby," uvedl mluvčí opavského magistrátu Roman Konečný.

Součástí sběrného dvora bude také dvanáctimetrová váha, která umožní vážení nejen běžných nákladních automobilů, ale i celých souprav. Původně měl sběrný dvůr vyrůst na ploše téměř 8000 metrů čtverečních. Před časem ale město dokoupilo 4000 metrů čtverečních sousedních pozemků, kam se původní záměr rozšíří. Tím získalo prostor pro doplnění celé stavby o další potřebné zázemí a skládku velkoobjemových odpadů.

I sběrné dvory města dotují

"Bude se jednat o moderní provoz na třídění a likvidaci odpadů, který ale bude určený občanům Opavy. Rozhodně neuvažujeme o tom, že by se stal skládkou pro firmy a jejich odpady," upozornil radní Petr Popadinec. Dnes provozují Technické služby Opavy tři sběrné dvory, které město každoročně dotuje částkou okolo 14 milionů korun.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down