V Německu doléhá na odpady krize

Existenční problémy hlásí řada zpracovatelů odpadu v Německu. Hospodářská krize dolehla tvrdě i na tento sektor. Většina firem ohlásila za první dva měsíce letošního roku až o polovinu nižší obrat. "Zpracovatelům odpadu hrozí v příštích měsících vlna bankrotů," varuje prezident spolkového svazu...

Existenční problémy hlásí řada zpracovatelů odpadu v Německu. Hospodářská krize dolehla tvrdě i na tento sektor. Většina firem ohlásila za první dva měsíce letošního roku až o polovinu nižší obrat.

„Zpracovatelům odpadu hrozí v příštích měsících vlna bankrotů,“ varuje prezident spolkového svazu těchto podniků Peter Kurth. Provozy jsou podle něj v souvislosti s hospodářskou krizí postiženy hned dvakrát. Slabší průmyslová produkce drasticky snížila množství odpadu. Propad cen nejrůznějších surovin taky znamená, že zpracovatelé odpadu prakticky nemohou najít odběratele recyklovatelných materiálů. Prodejní cena starého papíru například během několika měsíců klesla z 80 eur za tunu až pod hranici deseti eur.

Podle Kurtha to bude znamenat nárůst cen za zpracování odpadu, který se citelně dotkne nejen průmyslových podniků, ale taky domácností.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *