V Mohelnici zlevňují

Obyvatelům Mohelnice na Šumpersku město pro letošní rok snížilo roční poplatek za jeho svoz a likvidaci na 408 korun z loňských 434 Kč. ČTK to řekl místostarosta Mohelnice Antonín Navrátil. "Sazbu jsme mohli snížit díky tomu, že stále více lidí separuje odpad. Je to pro ně odměna za to, že se...

Obyvatelům Mohelnice na Šumpersku město pro letošní rok snížilo roční poplatek za jeho svoz a likvidaci na 408 korun z loňských 434 Kč. ČTK to řekl místostarosta Mohelnice Antonín Navrátil.

„Sazbu jsme mohli snížit díky tomu, že stále více lidí separuje odpad. Je to pro ně odměna za to, že se chovají ekologicky,“ uvedl Navrátil. Doplnil, že město snížilo poplatek za svoz a likvidaci odpadů i v roce 2011, tehdy klesl na 434 korun z předloňských 498 Kč.


Mohelnice však musí podle něj provoz odpadového hospodářství dotovat částkou několika stovek tisíc korun ročně. „Tato suma se ale zhruba rovná částce potřebné na provoz sběrného dvora. Pokud bychom ho ale neměli, zvýšilo by se riziko vzniku černých skládek, které bychom stejně museli likvidovat,“ řekl Navrátil.

Ve většina velkých měst v Olomouckém kraji letos poplatky za svoz a likvidaci odpadů zůstaly na loňské úrovni. Například v Olomouci dospělí zaplatí 492 korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *