Kategorie:
Nezařazené

V Mladé Boleslavi se bude o svoz odpadu nadále starat Compag

Společnost Compag se bude další čtyři roky starat o svoz odpadu v Mladé Boleslavi. Vyhrála výběrové řízení, které město vyhlásilo na jaře.

Za služby dostane Compag od města téměř 220 milionů korun. Smlouva je uzavřena sice na čtyři roky, obě strany ale mohou smlouvu vypovědět bez udání důvodu s výpovědní dobou 12 měsíců.

Radnice při vyhlašování výběrového řízení odhadovala, že se náklady na svoz odpadu budou pohybovat kolem 180 milionů korun. Společnost Compag ve městě působí již od začátku tisíciletí. Ze 49 procent ji vlastní město, zbylých 51 procent rakouská firma. Na starosti měla a nadále bude mít také provoz sběrných míst a sběrných dvorů.

Compag ve městě zajišťuje i další služby, jako je údržba zeleně, oprava silnic a chodníků nebo zimní údržba. I na další služby bude město postupně vyhlašovat výběrová řízení. „Bylo nám kontrolním orgánem sděleno, že musíme na jednotlivé služby vyhlásit jednotlivá výběrová řízení, že nemůžeme soutěžit vše dohromady,“ řekl již dříve primátorův náměstek Michal Kopal (ODS).*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *