V Jihlavě bude referendum

Souběžně s volbami do obecních zastupitelstev v říjnu se zřejmě bude v Jihlavě konat také referendum kvůli spalovně. Aktivistům se podařilo shromáždit téměř 4600 podpisů, přičemž pro vypsání referenda je jich potřeba zhruba 4200 (desetina oprávněných voličů). Otázky referenda se vztahují ke stavbě...

Souběžně s volbami do obecních zastupitelstev v říjnu se zřejmě bude v Jihlavě konat také referendum kvůli spalovně. Aktivistům se podařilo shromáždit téměř 4600 podpisů, přičemž pro vypsání referenda je jich potřeba zhruba 4200 (desetina oprávněných voličů). Otázky referenda se vztahují ke stavbě spalovny, recyklaci odpadu a zvýhodnění pro ty, kdo třídí odpad.

Primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal (ODS) však opakovaně upozorňuje, že aktivisté nemají žádný alternativní návrh, jak s odpady ve městě nakládat, nebude-li vybudována spalovna. Původní úvahy předpokládaly ve městě vybudování spalovny s kapacitou kolem 150 tis. tun odpadu za rok. Nyní se spíše uvažuje o variantě více menších zařízení na energetické využití odpadu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *