20.10.2021 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V jedné z budov spalovny v pražských Malešicích hoří technologie

V jedné z budov spalovny v pražských Malešicích hoří technologie. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Kouř je vidět z velké dálky. Na twitteru o tom informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vzplanulo gumové těsnění, odpad nehoří.

"Na místě je mnoho jednotek, další dojíždí. Hoří jedna z budov spalovny, snažíme se dostat k ohnisku požáru," napsal Kavka na twitteru před 15:45. Hoří podle něj technologie v pětipatrové budově o rozměru 30 krát 40 metrů.

Hřib na twitteru vyzval obyvatele, aby nevětrali. Vyrazil na místo požáru. "Momentálně naštěstí nehoří komunální odpad, ale gumové těsnění," napsal. Radní Jan Chabr (TOP 09) sdělil, že požár vznikl při opravě linky a měl by být brzy pod kontrolou. Lidé by podle něj neměli v okolí spalovny ani vycházet.

Police varuje řidiče před dlouhým zdržením v přilehlé Průmyslové ulici.

Spalovnu v Malešicích provozují Pražské služby, které mají na starost svoz a likvidaci odpadu v metropoli. Firmu vlastní hlavní město. Ve spalovně končí naprostá většina pražského odpadu.*

-čtk-

 

Foto: Twitter @HasiciPraha

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down