V Hodoníně pálí fritovací oleje i odpady z kukuřice

Od ledna do září letošního roku vyrobila hodonínská elektrárna přes 125 GWh elektřiny z biomasy a odpadních olejů. Palivo do elektrárny dodává firma Trafin Oil, aktivní v oblasti obchodu s použitými potravinářskými a fritovacími odpadními oleji z kuchyní, restaurací, jídelen a jiných...

Od ledna do září letošního roku vyrobila hodonínská elektrárna přes 125 GWh elektřiny z biomasy a odpadních olejů. Palivo do elektrárny dodává firma Trafin Oil, aktivní v oblasti obchodu s použitými potravinářskými a fritovacími odpadními oleji z kuchyní, restaurací, jídelen a jiných gastronomických zařízení (této služby využívá například Eurest, Tesco). Součástí recyklace jsou rostlinné oleje čištěny s cílem splnění podmínek pro zařazení mezi biopaliva.

V první půlce listopadu přišla řada na testy spalování slunečnicového šrotu a drceného kukuřičného vřetena, tzv. kotaček. V obou případech se jedná o vedlejší produkty zpracování slunečnice a kukuřice, které trh nabídl za akceptovatelnou cenu poté, co poklesla poptávka po krmných směsích. Výhřevnost těchto druhů biomasy je o 30 % vyšší proti výhřevnosti dřevní štěpky a při stejném spáleném množství z nich lze vyrobit o 30 % více zelené elektřiny.

Hodonínská elektrárna se zaměřuje na využívání biomasy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *