V Chrudimi spustili vysoce ekologickou lakovnu

Společnost SIAG Schaaf Industrie AG, přední dodavatel odvětví větrné energie a energetického průmyslu, uvedla ve svém výrobním závodě SIAG CZ v Chrudimi do provozu novou halu pro tryskání a lakování. Nová lakovna je vybavena nejvyspělejšími technologiemi zejména s ohledem na ekologii provozu. Již...

Společnost SIAG Schaaf Industrie AG, přední dodavatel odvětví větrné energie a energetického průmyslu, uvedla ve svém výrobním závodě SIAG CZ v Chrudimi do provozu novou halu pro tryskání a lakování.

Nová lakovna je vybavena nejvyspělejšími technologiemi zejména s ohledem na ekologii provozu. Již nyní splňuje budoucí emisní limity a předpisy pro ochranu životního prostředí. Podle jednatele společnosti SIAG CZ ing. Jiřího Koděry vysoké ekologické standardy garantují zejména jedinečné technologie záchytu škodlivin a dodatečného spalování zplodin. Ty v procesu lakování snižují únik škodlivých látek do ovzduší o více než dvě třetiny oproti stavu v roce 2008. Technologie dodatečného spalování umožňuje chrudimskému závodu udržet objem povolených emisí o více než 20 procent pod úrovní současného legislativního požadavku. Tyto hodnoty permanentně kontroluje a vyhodnocuje instalovaný monitorovací systém.

Špičková lakovací linka se skládá ze dvou stříkacích boxů, dvou tryskacích kabin a dalších moderních zařízení pro povrchovou úpravu výrobků velikých rozměrů.

 

Vnější část technologie dodatečného spalování zplodin odsávaných přes soustavu filtrů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *