V Chebu slibují snížení poplatků

Pokud se společnosti Terea podaří prosadit projekt spalovny komunálního odpadu, obyvatelé Chebu budou mít nižší poplatek za odpad. Alespoň to slibuje vedení města, kterému polovina společnosti patří. Podle propočtů by město ušetřilo až 500 korun za ukládání tuny odpadu na skládky, řekl novinářům...

Pokud se společnosti Terea podaří prosadit projekt spalovny komunálního odpadu, obyvatelé Chebu budou mít nižší poplatek za odpad. Alespoň to slibuje vedení města, kterému polovina společnosti patří. Podle propočtů by město ušetřilo až 500 korun za ukládání tuny odpadu na skládky, řekl novinářům místostarosta Tomáš Linda (ODS).

Podle Lindy dnes platí město za svoz a ukládání komunálního odpadu na skládky 3300 korun za tunu. „Z toho 1500 korun je poplatek za skládku. Pokud by se odpad vozil do spalovny, tato část nákladů by klesla na asi 1000 korun. Pak bychom mohli snížit výší poplatku o nejméně 100 korun,“ uvedl Linda.

Cheb stojí podle údajů radnice svoz a likvidace komunálního a separovaného odpadu kolem 40 milionů korun ročně. Na poplatku za odpad by město mělo vybrat asi 20 milionů korun. Závod na energetické zpracování odpadu připravuje společnost Terea. Podle plánů by mohla spalovat až 20 000 tun komunálního odpadu ročně. Je to zhruba objem, který vyprodukuje Cheb a okolí.

Projekt spalovny v Chebu je ve fázi prověřování dopadů na životní prostředí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *