V Česku vznikla transparentní chytrá aukce odpadů

Největší digitální odpadové tržiště v Evropě Cyrkl po pilotním projektu spustilo v Česku unikátní aukce odpadů. Zájemci tak mohou vyfotit materiál, přidat aukci a nechat na chytrém systému oslovení všech oprávněných osob v Česku. Na jednom místě pak mohou vybrat výherce podle ceny, hodnocení a kvalitativních parametrů.

"Odpadové aukce fungují velmi jednoduše a nahrazují tak i administrativní složitosti. V přehledném systému se vytvoří aukce pomocí kliknutí na daný odpadový kód. Producent odpadu podrobně popíše, co prodává a jaké jsou parametry zadání, tak aby získal co nejvíce nabídek. Po schválení je nabídka automaticky rozeslána mezi všechny oprávněné osoby dle daného odpadového kódu," uvádí ve své zprávě společnost CYRKL Zdrojová platforma, s. r. o., která zároveň garantuje zapojení firem, ze kterých si producent odpadů vybere podle ceny, oprávnění přijímat dané odpady, ale i podle způsobu nakládání se zdrojem.

Řešení podle vývojového týmu vytvoří skutečné tržní ceny díky oslovení stovek firem ve spojení s jednoduchou administrativou a funkčním a spolehlivým řešením. Vstup do aukce je totiž závazný pro obě strany - v případě výhry musí kupující materiál opravdu nakoupit a prodávající materiál předat.

Cyrkl je mezinárodní technologická a poradenská společnost se specializací na cirkulární odpadové hospodářství. Kromě digitálního tržiště odpadů zpracovává dále například tržní analýzy nebo Cirkulární odpadové skeny, přinášející firmám finanční úspory i redukci CO2. Firma získala v soutěži Deloitte Fast 50 v kategorii Growth Star cenu za nejrychleji rostoucí mladou společnost v Česku a druhou v celém regionu střední Evropy.*

-red-

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down