V celé Evropě roste objem recyklovaného skla

V roce 2008 vzrostl v Evropě podíl recyklovaného skla z domácností na rekordních 64 %. Potvrzují to nejnovější údaje Evropské federace výrobců obalového skla (FEVE) sdružující 59 předních producentů skleněných obalů. Za poslední rok tak řada evropských zemí dosáhla cíle, který stanovuje evropská...

V roce 2008 vzrostl v Evropě podíl recyklovaného skla z domácností na rekordních 64 %. Potvrzují to nejnovější údaje Evropské federace výrobců obalového skla (FEVE) sdružující 59 předních producentů skleněných obalů. Za poslední rok tak řada evropských zemí dosáhla cíle, který stanovuje evropská směrnice o obalech a obalovém odpadu – šedesátiprocentní podíl sběrového obalového skla.

V roce 2008 bylo v Evropě do kontejnerů na sklo uloženo odhadem 25,5 miliard skleněných lahví, což odpovídá 11,5 mil. tunám skla ve srovnání s 10,972 mil. tun v roce 2007. V oblasti recyklace jsou tradičně na špičce Švýcarsko a Švédsko, kde se recykluje kolem 95 % skla. Mezi státy s největším meziročním nárůstem se zařadila Česká republika. Podíl recyklovaného skla z domácností zde meziročně vzrostl z 50 % v roce 2007 na 62 % v roce 2008. Podle údajů českého Ministerstva životního prostředí je sklo dokonce třetí nejvíce recyklovanou komoditou v ČR, hned za papírem a lepenkou.

Podíl recyklovaného skla roste významně i u nás

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *