V brněnských Žabovřeskách budují největší sběrný dvůr ve městě

Největší brněnský sběrný dvůr, na němž už začali stavbaři pracovat, bude stát v Žabovřeskách. Brňané ve středisku za více než osm milionů korun zdarma vyhodí textil, kovy, biologický odpad i elektrozařízení. Do půl roku budou nová sběrná střediska i v Židenicích a Maloměřicích, informovala o tom tisková mluvčí městské svozové firmy SAKO Aneta Bublová.

Sběrný dvůr v Žabovřeskách najdou lidé v Sochorově ulici. Městská firma odhaduje jeho kapacitu na 720 tun za rok. "Manipulační plocha bude mít 1600 metrů čtverečních, půjde tedy o největší středisko v Brně. Náklady činí 8,3 milionu korun," doplnila Bublová.

V Židenicích se připravuje stavba střediska v Lazaretní ulici za téměř deset milionů korun, v Maloměřicích ve Slaměníkově za dva miliony. "V těchto lokalitách chybí. V Židenicích ho lidé postrádají od roku 2013, prostor v Žabovřeskách musel ustoupit nové výstavbě. Nyní situaci napravíme," uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Z 85 % by měly náklady pokrýt dotace Evropské unie. "Důležité je nejen to, aby střediska sloužila co největšímu počtu občanů, ale také aby měl každý nějaké sběrné středisko v pohodlné dojezdové vzdálenosti od domova," uvedl předseda představenstva SAKO Brno Filip Leder (KDU-ČSL).

V Brně funguje 37 sběrných středisek. Některá z nich přijímají i stavební suť a pneumatiky.

(ČTK)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down