01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Užitečnost recyklace PVC

Podle studie VinyLoop Eco-Footprint Study italské firmy VinyLoop činí při recyklaci PVC spotřeba energie na zpracování recyklátu pouze 46 % primární energie potřebné k výrobě PVC z etylenu a chloru. Potenciál globálního oteplování (Global Warming Potential, GWP) se přitom snižuje o 39 %. Jako...

Podle studie VinyLoop Eco-Footprint Study italské firmy VinyLoop činí při recyklaci PVC spotřeba energie na zpracování recyklátu pouze 46 % primární energie potřebné k výrobě PVC z etylenu a chloru. Potenciál globálního oteplování (Global Warming Potential, GWP) se přitom snižuje o 39 %. Jako příklad se udává, že zahradní hadice vyrobená z recyklovaného PVC (rPVC) VinyLoop šetří 20 % GWP proti hadici z primárního PVC. Recyklace chrání primární zdroje a brání i nežádoucímu spalování odpadu s PVC.


VinyLoop, jako společný podnik SolVin a francouzského SergeFerrari, recykluje PVC a vyrábí rPVC ve svém závodě ve Ferraře v Itálii. Tento výrobek má vysokou úroveň vlastností díky inovativnímu procesu recyklace, srovnatelnou s primárním PVC. Používá se mj. na zahradní hadice, střešní membrány a tunelové fólie.

Schéma recyklace PVC procesem VinyLoop.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down