24.02.2021 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Už třetinu odběratelů v Rapotíně na Šumpersku vytápí zpracovaný bioodpad

Bioplynová stanice EFG v Rapotíně na severu Olomouckého kraje navýšila oproti loňsku objem dodávaného tepla zhruba o 60 procent. Nyní tak pokrývá dodávky tepla pro 260 domácností, mateřskou a základní školu i hasičskou zbrojnici. V lednu 2021 do centrální kotelny dorazilo z bioplynové stanice téměř 1000 GJ tepla.

Díky instalaci nového spalinového výměníku se nám podařilo navýšit produkci tepla a tím zvětšit množství, které jsme schopni dodávat Rapotínu. Nyní od nás do centrální kotelny putuje každý měsíc 988 GJ tepla z celkových 1520 GJ, které dokážeme vyprodukovat. Díky vylepšené technologii se navíc podařilo výrazně snížit spotřebu bioplynu v kogenerační jednotce, takže z menšího množství plynu dokážeme získat více tepla. To pochopitelně výrazně šetří náklady,“ uvedl Pavel Bureš, technický ředitel společnosti Energy financial group, pod kterou bioplynová stanice spadá.

Firma také plánuje do konce února osadit druhou kogenerační jednotku, a v následujících měsících instalovat akumulační nádobu, díky které bude vyprodukované teplo centralizováno na jednom místě. Následně bude distribuováno do sítě v aktuálním čase a množství podle požadavků spotřebitelů.*

-red-

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down