Upozornění pro zpracovatele autovraků

Od 1. října 2014 platí povinnost zasílat na Ministerstvo životního prostředí (MŽP) tři fotografie stavu přijímaných autovraků, a to nejpozději do 96 hodin po odeslání autovraku do systému. Tato povinnost vznikla podle novelizované vyhlášky č. 352/2008 Sb., o podrobnostech nakládání s autovraky...

Od 1. října 2014 platí povinnost zasílat na Ministerstvo životního prostředí (MŽP) tři fotografie stavu přijímaných autovraků, a to nejpozději do 96 hodin po odeslání autovraku do systému. Tato povinnost vznikla podle novelizované vyhlášky č. 352/2008 Sb., o podrobnostech nakládání s autovraky (vyhláškou č. 105/2014 Sb.).

Pro tento účel byl aktualizován freeware Autovraky na serveru MŽP a jeho novou verzi Autovraky 4.0.0. je možno si nainstalovat do počítačů. Aktualizován byl rovněž software EVI8. Aktuální verze programu Autovraky bude ke stažení na stránkách CENIA (www.cenia.cz/odpady/autovraky), kde je rovněž návod, jak odeslat fotografie autovraku do MA ISOH.

Na internetových stránkách ministerstva (www.mzp.cz) v sekci autovraky je k dispozici stručná příručka k nakládání s autovraky podle novely. V případě jakýchkoliv technických problémů kontaktujte přímo servisního technika na e-mailu: tomanek@inisoft.cz nebo tel.: 777 665 152.

Zpracovatelé musí nově dodávat tři fotografie autovraku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *