ÚOHS povolil zpracovateli kovového odpadu TSR koupit firmu Barko

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil společnosti TSR, která je největším zpracovatelem kovového odpadu v Česku, koupit firmu Barko ze Zastávky na Brněnsku. Barko se věnuje výkupu kovů.

"Spojení soutěžitelů nebude mít podle úřadu za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Spojením vzniklý subjekt bude vystaven řadě celonárodních či lokálně působících konkurenčních společností, které poskytují odběratelům předmětných služeb reálnou alternativu k uspokojení jejich poptávky," uvedl úřad.

Společnost TSR na svých internetových stránkách uvádí, že je největším zpracovatelem kovového odpadu v České republice. Kromě toho se zabývá i výkupem kovového odpadu a také papíru, plastů a skla. Zajišťuje také zpětný odběr baterií akumulátorů a elektrozařízení. Na trhu v České republice působí od roku 1991, má 30 poboček v Česku a ročně zpracuje 813.000 tun a zaměstnává přes 370 lidí.

TSR je členem skupiny Remondis, jejímž majitelem je německá společnost RETHMANN SE & Co. Podle výroční zprávy z roku 2021 zveřejněné ve Sbírce listin vykázala TSR v roce 2021 čistý obrat 13 miliard korun a zisk po zdanění 326 milionů korun.

Společnost Barko byla založena v roce 1997 a první provozovnu otevřela v Syrovicích na Brněnsku o rok později. V současné době má pět poboček, kromě Syrovic ještě v Krumvíři, Zastávce u Brna, Lomnici u Tišnova a Brně-Líšni. Kromě kovošrotu v těchto pěti pobočkách vykupuje i drahé kovy v Rosicích u Brna a autovraky v Olešné na Moravě.

Jediným majitelem společnosti je Pavel Ambrož. Podle výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin vykázala firma Barko v roce 2021 čistý obrat 526 milionů korun a zisk po zdanění 72 milionů korun.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down