ÚOHS posuzuje nákup společnosti Remaq skupinou Orlen Unipetrol

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) posuzuje nákup otrokovické firmy Remaq, která se zabývá mechanickou recyklací odpadu, skupinou Orlen Unipetrol. Úřad o tom informoval na internetových stránkách. Unipetrol o transakci informoval na konci září, její hodnotu ale neuvedl.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů má dojít zejména v oblasti výroby a prodeje recyklovaného plastového regranulátu, především polypropylenu a polyethylenu," uvedl úřad.

Unipetrol dříve uvedl, že nákupem Remaqu rozvíjí své recyklační aktivity, díky kterým bude schopen získávat a zpracovávat odpadní plast a bioodpad a vyrábět z něj nové petrochemikálie a biopaliva. Orlen Unipetrol chce být do roku 2050 emisně neutrální, jedním z postupných cílů je právě i rozvoj recyklačních aktivit tak, aby v roce 2030 až 20 procent petrochemické produkce Unipetrolu vznikalo pomocí recyklace plastového a organického odpadu.

Italsko-česká společnost Remaq byla založena v roce 2004. Zabývá se výrobou a obchodováním s plastovými recykláty, zejména polypropylenem, polyetylenem a polystyrenem. V roce 2009 firma otevřela výrobní závod v průmyslovém areálu v Otrokovicích. V něm provozuje čtyři regranulační linky s celkovou kapacitou 2400 tun za měsíc. Remaq je nejvýznamnější a nejrychleji rostoucí společností recyklující plasty v České republice a zastává významnou pozici i na evropském trhu. Zaměstnává 80 lidí a její tržby přesahují půl miliardy korun.

Skupina Orlen Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu.*

-čtk-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down