ÚOHS podezřívá tři firmy z kartelu

Podle aktuálního informačního listu zveřejněného na webu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) jsou tři firmy působící v odpadovém hospodářství podezřívány z kartelu při zadávání veřejných zakázek. Zprávu přinesla v polovině ledna ČTK. Jedná se údajně o společnosti SITA CZ, .A.S.A. a van...

Podle aktuálního informačního listu zveřejněného na webu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) jsou tři firmy působící v odpadovém hospodářství podezřívány z kartelu při zadávání veřejných zakázek. Zprávu přinesla v polovině ledna ČTK. Jedná se údajně o společnosti SITA CZ, .A.S.A. a van Gansewinkel. ÚOHS podle ČTK provedl u firem neohlášenou kontrolu a vede s nimi správní řízení. Kartel se úřad snaží prokázat u jedné z brněnských veřejných zakázek. Podle prvních výsledků kontroly může mít ale případ zásadní dopad i na celostátní trh.

„Pro nás jde o největší případ v oblasti bid-riggingu, tedy kartelových dohod u veřejných zakázek. Významný je i tím, že jsme na případ přišli svým vlastním zkoumáním,“ řekl ČTK předseda ÚOHS Petr Rafaj. Podle něj prověřování začalo podáním jedné z firem na průběh veřejné zakázky. „Stížnost podala jedna z firem, jejíž chování je předmětem našeho zkoumání,“ řekl ČTK Rafaj. Podle antimonopolního úřadu řada zadavatelů není o kartelových dohodách mezi uchazeči dostatečně informována. Na dotaz redakce časopisu Odpady všechny tři zmiňované firmy sdělily, že se k věci nebudou vyjadřovat.

 

Podle ÚOHS se vyšetřování týká veřejné zakázky v Brně. Které asi?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *